Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

przeprosiny

Blog:  rafalradomsko
Data dodania: 2016-10-01
wyślij wiadomość

Witam wszytskich. 

3 tygodnie temu zlozony zostal wniosek o warunki zabudowy - troszeczke nam sie upiekło ponieważ w UM okazalo sie, nie ma żadnej opłaty z uwagi na to iż jest to dom jednorodzinny. W tej chwili oczekujemy na dokument, który lada dzień powinien do nas dotrzeć.

Na tym etapie chciałbym przeprosić wszystkich, którzy obserwowali mój blog, ponieważ przez złożeniem wniosku zdecydowaliśmy, że zakupimy inny projekt domu - oczywiście w przypadku gdy warunki zabudowy beda wymagały za dużo poprawek w projekcie poszukamy jeszcze innego wymażonego projektu. Póki co nasz wybór padł na "dom w pięknotkach" - zdecydaliśmy tak ponieważ mamy małe zaplecze finansowe, więc minie kilka lat zamin wybudojemy garaż - dlatego szukaliśmy projektu który będzie spełniał nasze oczekiwania. Oczywiście mam nadzieje ze ludzie z podobnym problemem beda miec mniej szukania po przeczytaniu tego wpisu.

pozdrawiam serdecznie - przepraszam za błędy ;)

1Komentarze
agutek  
Data dodania: 2016-10-01 22:42:50
Ludzie z podobnymi problemami to my,bo też zaczynamy kombinować z projektem (chyba).
odpowiedz

starostwo

Blog:  rafalradomsko
Data dodania: 2016-08-31
wyślij wiadomość

Formalności w Staroswie Powiatowym:

- odebranie mapki potrzebnej do warunków zabudowy - format A0

- odebranie wypisu z rejestru gruntów

Ponadto odwiedziłem geodetę i dowiedziałem się jaka jest szerokość działki - w miejscu gdzie chciałbym postawić domek wyszło 18,22m - fajnie jakby było 2-3m więcej, ale nie ma tragedii Zielistki zmieszczą się na styk bez kombinowania z projektem (szer 10,20m)

Wydatki zamieszczam w kosztach.

pierwszy miesiąc

Blog:  rafalradomsko
Data dodania: 2016-08-29
wyślij wiadomość

Po tygodniu otrzymałem warunki przyłączenia wody - hydrant znajduje się na granicy działki więc nic dziwnego, że zajęło im to tak szybko (przy okazji dowiedziałem się że koło mojej działki planowana jest kanalizacja na rok 2020). Za to ponad miesiąc czekałem na zakład energetyczny - ku mojemu zaskoczeniu postanowili przyłączyć mnie do nowego transformatora, który znajdował się dalej niż najbliższy słup - dobra Nasza :) .... hehe przy okazji wcisnęli umowę do podpisania z terminem przyłączenia na rok 2018 :/. Po uzyskaniu warunków przyłączenia pojechałem do urzędu miasta (papierek do wypełnienia o warunki zabudowy jest tak zagmatwany, że lepiej poradzić się u źródła jak to wypełnić) dowiedziłąem się jeszcze jakie dokumenty muszę jeszcze skonpletować, więc: kolejna mapka wielkości całej działki plus 3x szerokość na każdym marginesie, dodatkowo ewidencja gruntów. W przyszłym tygodniu jak wystarczy czasu i wyrwę się z pracy załatwie brakujące dokumenty i złoże wniosek o warunki zabudowy. Acha .... zapomniałem: jaki przydział prądu na budynek ok 110m2?? będę wdzięczny za pomoc - podałem 11kW ale nie wiem czy nie za dużo :/

2Komentarze
madic27  
Data dodania: 2016-08-29 07:05:17
my mamy 113m2 + garaz i jak dobrze pamietam to mamy chyba równiez 11kW i w tym siła( trojfaza). Pozwodzenia podczas dalszego działania z papierkami! Pozdrawiam...
odpowiedz
agutek  
Data dodania: 2016-08-29 09:20:26
My mamy 17
odpowiedz

Pierwszy krok (dzień pierwszy)

Blog:  rafalradomsko
Data dodania: 2016-07-18
wyślij wiadomość

Po przepisaniu działki nastąpił pierwszy krok w kierunku budowy (chyba najbardziej męczący). Po wizycie w starostwie powiatowym w wydziale budownictwa i architektury zostałem odesłany do Urzędu Miasta, do wydziału rozwoju miasta, gdzie pobrałem wniosek o warunkach zabudowy. W tym samym dniu odwiedziłem zakład energetyczny i zakład wodno-kanalizacyjny gdzie pobrałem same papierki i zorientowałem się w tym "co musze robić dalej". Jednym z załączników potrzebnych do złożenia wniosku w tych zakładach jest mapka sytuacyjno-wysokościowa po którą pobiegłem migusiem do starostwa powiatowego. Mapka została wydrukowana od ręki z tym, że musiałem poczekać w kolejce :/ Wydane pierwsze pieniążki teraz działamy dalej :)

Nowy koszt budowy

Blog:  rafalradomsko
Data dodania: 2016-07-18
wyślij wiadomość
Kategoria: Koszty pozostałe

Materiał/robocizna: Mapka sytuacyjno-wysokościowa potrzebna do zakładu energetycznego i wodno-kanalizacyjnego. Załączniki do decyzji o warunkach zabudowy.

Koszt: 24 zł
rafalradomsko
ranga - mojabudowa.pl sympatyk
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 12652
Komentarzy: 25
Obserwują: 8
On-line: 9
Wpisów: 24 Galeria zdjęć: 19
Projekt DOM W PIĘKNOTKACH
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Radomsko
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2022 listopad
2020 maj
2019 marzec
2018 listopad
2018 październik
2017 wrzesień
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 maj
2017 kwiecień
2016 październik
2016 sierpień
2016 lipiec

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników